Řeznictví Stejskal s.r.o. - rodinná firma s uzenářskou výrobou

V roce 1930 začal p.Stejskal starší (děda dnešních majitelů) vykupovat a porážet v Oudoleni dobytek. Měl vlastní výrobnu a hostinec. V té době byl jedním z prvních, který měl nákladní auto a vozil vepřové půlky do Prahy do Holešovické tržnice na prodej. Bohužel příchodem socialismu o vše přišel.

Jeho syn František Stejskal, který je vyučený také řezníkem v roce 1989, spolu se svým otcem a manželkou řeznickou činnost obnovili. V roce 1991 koupili v Chotěboři dům a začali s rekonstrukcí budovy. O rok později v roce 1992 tu byl obchod, výrobna a bourárna. Firma se začala pomalu rozvíjet.

V roce 2006 František Stejskal předal firmu svým synům, Františkovi a Jaroslavovi a vznikla firma Řeznictví Stejskal s.r.o. František má na starosti výrobnu a Jaroslav obchod.

V roce 2008 firma získala podporu z EU a tak mohla proběhnout přestavba a přístavba jejího provozu, aby splňovala veškeré veterinární a hygienické normy. V současné době firma zaměstnává 23 zaměstnanců

V listopadu v roce 2012 se firma rozšířila o jednu prodejnu v Havlíčkově Brodě. Společně s pekárnou Vilém s.r.o., tam nabízejí čerstvé pečivo, maso a své vlastní výrobky.

Firma vyrábí asi 150 druhů vlastních uzenářských výrobků. Používají se tu původní receptury, z nichž velká část pochází ještě z dob Františka Stejskala staršího. Ve výrobcích nejsou použity žádné náhražky ani drůbeží separáty, které zajistí laciné, ale nekvalitní výrobky. Ve výrobcích je jen nejnutnější množství přídavných konzervačních látek, aby byla zajištěna trvanlivost, a tím zdravotní nezávadnost výrobků. Výrobky jsou vhodné pro bezlepkovou dietu.

Obchod má rozsáhlé zázemí a chladírny. Velkou výhodou je vlastní bourárna a výrobna za obchodem, kde se maso zpracovává, a tak je v prodejně maso a uzenina vždy čerstvá. Výrobna je vybavena moderními řeznicko-uzenářskými stroji. Firma zde má i vlastní zrací komoru trvanlivých salámů, a tak může nabídnout i vlastní lovecký salám.

Novinky

Dovolená 2023

14.7.2023 Ve dnech 31.7. - 6.8. 2023 bude ZAVŘENO z důvodu dovolené. více...

Holandský řízek

13.4.2022 Začali jsme vyrábět hotové Holandské řízky více...